Jak sprawić by facet się zakochał?

to pytanie często zadają mi dziewczyny po wielu nieudanych randkach, niepewne siebie, po nieudanych związkach, w których odkrywały, że ich partner nie był zakochany. dziewczyny sfrustrowane, cierpiące, zwątpione.

to, co napiszę nie jest zastępstwem terapii, tabletką szczęścia. nie zastąpi czasu refleksji i pracy nad sobą, do której wszystkich nas (łącznie z sobą) zachęcam.


*faceci kochani, niech ten post będzie też dla was, czyli: Jak sprawić by dziewczyna się zakochała? ponieważ dotąd stawiały mi to pytanie kobiety, napisałam tego posta używając żenskiej formy gramatycznej - ale miejmy na uwadze każde zakochanie. Kobiety w kobiecie, kobiety i mężczyzny, mężczyzny w innym facecie.

Jak sprawić by facet się zakochał?


1. bądź pewna siebie. gdy wyjdziemy z przekonania, że nie potrzebujemy nikogo przekonywać do siebie, zdobywać niczyjej miłości, nie prosić się o nią, bo kochamy i szanujemy siebie. taka pewność siebie, takie poczucie swojej wartości jest atrakcyjne i przyciąga inne osoby do nas.

2. skup się na pozytywnej energii. nie powtarzaj sobie, że "już nikt mnie nie pokocha", "trudno jest znaleźć miłość" itp. każdy z nas jest godny miłości, jest jej też dużo wokół nas, ale gdy dramatycznie szukamy kogoś, kto nas pokocha, bo nie kochamy siebie i nie widzimy drobnych miłości wokół nas jesteśmy pełni negatywizmu. odwróć to, pokaż się sobie i innym w pozytywnym nastawieniu, w optymizmie, w dzieleniu się i miłości. szukaj pozytywnych osób wśród siebie. gdzieś jest osoba, która jak ty, chce dzielić się pozytywną energią, miłością, uczyć się. 

3. bądź przygotowana na pokazanie się i nie bój się zranień. wiele osób tak boi się otworzyć serce, że obmurowywuje się, odwleka, nie daje się poznać i zbliżyć do siebie. tak bardzo boi się zranienia. w miłości będziemy zobaczeni w całości, ale gdy otwierają się obie osoby, miłość się wzmacnia. warto jest spróbować. 

4. dobry humor. ludzie, którzy się uśmiechają, umieją (z siebie) żartować i są optymistyczni przyciągają do siebie innych. sprawdź czy dbasz o siebie, cieszysz się z tego, co robisz w życiu, masz promienne oczy, uśmiech, spotykasz się z inspirującymi osobami, przyjaciółmi. czy ktoś, kto cię pozna zobaczy atrakcyjną, zadowoloną z życia, promienną osobę?

5. patrz na pozytywne, budujące aspekty. jeśli spotykasz się z kimś, patrz i komentuj to, co Ci się w ten osobie podoba. powiedz jej, że świetnie się czujesz, gdy ... 

6. bądź wdzięczna. czy umiesz dostrzegać drobiazgi, z których składa się Twój dzień, Twoje życie, Ty a nie skupiać się tylko na tym, czego Ci brak? gdy mamy przyjaciół, dostęp do internetu, fajny spacer i rozmowę, byliśmy na treningu, zaczęliśmy nową relację - czy nie warto poświęcić sekundę na radość z tego powodu? zdać sobie sprawę, że to poczucie, czyni nas bardziej spełnionymi, a to sprawia, że stajemy się dla innych atrakcyjni.

7. dbaj o to, by być szczęśliwa niezależnie od tej osoby. jeśli umiemy dbać o siebie, staramy się codzień rozwijać, być dobrą wersją siebie, być z siebie dumną na koniec dnia, jesteśmy w stanie być szczęśliwe niezależnie od tego, czy dana osoba z nami jest, czy ma doła, czy powiedziała pewne słowa, na które czekamy. dbaj o to, by niezleżnie od kogoś kochać siebie i Twoje życie. by być aktywna i atrakcyjna dla siebie. bądź dla siebie inspiracją, staniesz się inspirująca dla innych.


wiem, że ta lista nie jest kompletna ani idealna. chcę tu pokazać, że Twoje samopoczucie z samą Tobą  (Twoje poczucie wartości i świadomość) jest ważniejsze od zdobywania miłości. o miłość nie musisz walczyć.  przyciągniesz ją, jeśli nią będziesz promieniować. a to, że bycie w związku z ukochaną osobą to też praca, to wiemy :*Popular Posts