Jak poradzić sobie z traumą z dzieciństwa?

Jeśli zauważasz, że Twoje emocje, zachowania albo ciało ciągle odczuwają sympotmy dawnych zranień lub traumy, naprawdę proponuję, byś poszukał(a) profesjonalnej pomocy. Szkoda nie skorzystać z pomocy, jeśli wiadomo, że wiele sposobów (w tym psychoterapia) by zapewnienić ulgę w cierpieniu spowodowanym wydarzeniami traumatycznymi, do których doszło w przeszłości.Celem psychoterapii jest ustabilizowanie nas, umożliwienie nam doświadczenia innej jakości w życiu: bezpieczeństwa, wsparcia i poszerzonej świadomości, stworzenie nowych punktow odniesienia w naszym systemie nerwowym, byśmy mogli uwolnić się od bólu przeszłości i zbudować nowe poczucie siebie w teraźniejszości.

Jak sobie poradzić z traumą z dzieciństwa?


Jeśli jesteś gotowy(a) zacząć psychoterapię, wybierz terapeutę. Wybierz kogoś, kto budzi u Ciebie zaufanie (przekonasz się o tym np. na konsultacji wstępnej), kto zdecyduje się pracować z Tobą (ma doświadczenie i zaangażowanie), i daj sobie czas. Zmiana jest tym, co jest Twoim celem. Jestem przekonana, że jest możliwa.

Jeśli chcesz pracować ze mną (psychologiem i psychoterapeutką wyspecjalizowaną w pracy z traumą) na skype, napisz: karina.teuchtmann@gmail.com lub poszukaj specjalisty w Twojej okolicy.


PS. Pracuję także z tematyką okołoporodową, traumą narodzin, po stracie dziecka, traumą wczesnodziecięcą. Więcej informacji na mojej stronie internetowej: www.karinateuchtmann.com

Popular Posts