Co zrobić, gdy partner nie chce iść na terapię?

Pracuję na skypie, ale w gabinecie przyjmuję też pary. Ta praca jest wymagająca, ale uwielbiam ją - pojawiają się zwykle dwie osoby przeżywające kryzys, często mające inne cele (np. rozwój związku, rozwód, rozstanie, posiadanie dzieci, przekonanie MNIE o tym, żeby "wpłynąć" na partnera/partnerkę). 
Czasem jednak po wstępnej konsultacji lub po kilku sesjach partner przerywa terapię. Zdarza się, że w ogóle odmawia pójścia na pierwsze spotkanie.


Co zrobić, gdy partner/partnerka nie chce się zgodzić na wspólną terapię?


Udział w terapii jest dobrowolny i wynika z motywacji danej osoby. Wiem, że dla Ciebie może to być trudne, ale nie pozwól by to zatrzymało Twój osobisty rozwój. Jeśli nie jest możliwa wspólna praca z psychoterapeutą, można zastanowić się, czy nie warto zacząć terapię indywidualną, znaleźć nowe sposoby i rozwiązania. Często gdy zmienimy coś w sobie, zauważamy zmiany w naszym otoczeniu.

Chcesz wiedzieć, jak zakończyć toksyczny związek? Jak lepiej komunikować? Jak przejść przez kryzys w związku? Jak dbać o swoje potrzeby w związku? Jak zdobyć miłość, której pragniesz?


Warto dać sobie szansę. Jeśli mogę w czymś pomóc, umówmy się na wstępną konsultację. Popular Posts