Czy psycholog i psychoterapeuta to to samo?

Czy psychoterapeuta i psycholog zajmują się tym samym?


Nie. Psycholog i psychoterapeuta to dwa osobne zawody. Psycholog to osoba z wykształceniem psychologicznym przygotowana do udzielania pomocy psychologicznej takiej jak poradnictwo, doraźna pomoc psychologiczna, interwencja w sytuacjach kryzysowych, diagnostyka. Psycholog nie powinien zajmować się psychoterapią. Taką pomoc może świadczyć psychoterapeuta, osoba, która odbyła wieloletnie specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii, obejmujące warsztaty, terapię własną, treningi, staże, praktykę własną i jej superwizję.

Co to jest konsultacja?


Wstępna konsultacja jest to spotkanie, którego celem ma być ustalenie czy klient decyduje się na pracę nad sobą według ustalonych zasad i czy psychoterapeuta podejmuje się pracy nad celem ustalonym przez klienta. Terapia rozpoczyna się w chwili ustalenia i zaakceptowania przez obie strony kontraktu terapeutycznego.

Jak znaleźć psychologa online?


Przeczytaj tego posta: jak znaleźć dobrego psychoterapeutę na skype
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej pracy psychologa i psychoterapeuty, wejdź na moją stronę internetową: karinateuchtmann.com lub napisz maila, umówimy się: karina.teuchtmann@gmail. com

Popular Posts